One-Light Pendant Fixture - Polished Brass - Halophane Acrylic Lens - 14" Diameter x 10"H - Use One 60W Max Medium Base Bulb (Not Included)
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39111506 |
| Manufacturer Part Number | 323116 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Polished Brass |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Maximum Wattage Per Bulb | 60 W |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 15.0 in |
| Height | 7.9 in |
| Weight | 3.45 lb |
| Width | 14.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Number Of Lights | 1 |
| Bulb Type | Incandescent |
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| Light Bulb Base | Medium |
| FOB | No |
| UPC Code | 098197226938 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |