Zinc Fender Washer Assortment Kit - Includes One Box Each Of Fender Washers In 12 Different Sizes From 1/8 x 3/4" To 3/8 x 1-1/2"
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31161819 |
| Manufacturer Part Number | 18670 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Material | Zinc |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Size | Assorted |
| Depth | 10.8 in |
| Height | 1.7 in |
| Weight | 9.45 lb |
| Width | 5.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Crown Bolt |
| TAABAA | No |
| Washers Name | Fender Washer |
| FOB | No |
| UPC Code | 8236004113 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |