Thermostat Knob - White - Use With 257994 Or 257998 Thermostat Covers - Replacement For Old Style S22 And D22
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31162801 |
| Manufacturer Part Number | 257996 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 1.4 in |
| Height | 0.6 in |
| Weight | 0.05 lb |
| Width | 1.4 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 4897031640017 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |
3 Reviews Hide Reviews Show Reviews
-
Perfect Fit
We ordered these to replace several broken knobs on our cove heating thermostats and they fit perfectly.
-
Very happy with my purchase
Service was fast, items arrived in perfect condition and fit perfectly! Thank you!
-
Good replacement
Good replacement knobs. Just what we needed.