Replacement Dryer Thermal Fuse - Replaces Whirlpool Model #3392519
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 32121610 |
| Manufacturer Part Number | 204464 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Material | Plastic & Metal |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Voltage (2) | 0 V |
| Maximum Amperage | 0.0 A |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Height (In) (2) | 0.50 in |
| Length (In) (2) | 2.00 in |
| Width (In) | 0.50 in |
| Depth | 2.1 in |
| Height | 0.7 in |
| Weight | 0.01 lb |
| Width | 0.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| Part For Coin Operated Item | No |
| Appliance Accessory Type | Dryer |
| Fuse Type | Other |
| Fuse Usage | Other |
| FOB | No |
| Package Contents | Fuse |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |