Replacement Agitator Dogs Kit "Pkg Of 4" - Replaces Whirlpool Model #285770
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 41103205 |
| Manufacturer Part Number | 203010 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Height (In) (2) | 0.88 in |
| Length (In) (2) | 0.38 in |
| Depth | 1.0 in |
| Height | 0.5 in |
| Weight | 0.05 lb |
| Width | 2.1 in |
| Product Features | |
|---|---|
| UPC Code | 840993010521 |
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| Part For Coin Operated Item | No |
| Appliance Accessory Type | Washer |
| Package Contents | Four Dogs |
| Indoor Or Outdoor | Indoor |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |