Welington Collection "Case Of 300" - Square Wash Cloth - 13 x 13" - 1.5 Lbs/Dozen - Dobby Border - 100% Cotton - Combed Ring-Spun Cotton Loops - Hemmed On All Four Sides - White
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 52121701 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | PAKISTAN |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Dimensions | 13 x 13" |
| Depth | 26.7 in |
| Height | 14.5 in |
| Weight | 42.4 lb |
| Width | 19.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Bath Towel Type | Wash Cloth |
| Brand | Welington |
| Design | Dobby |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |