Weiser Single Cylinder Deadbolt - Antique Brass - Individually Keyed, Non-Mastered Keyway - For 2-3/8 Or 2-3/4" Backset - Mfg #GDC9471
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 46171503 |
| Manufacturer Part Number | GDC9471 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Antique Brass |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Backset Size | 2-3/8" Or 2-3/4" |
| Country of Origin | MEXICO |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 3.9 in |
| Height | 3.0 in |
| Weight | 2.45 lb |
| Width | 4.6 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Weiser |
| TAABAA | Yes |
| Door Lock Function | Deadbolt |
| Electronic | No |
| Style | Single Cylinder |
| FOB | No |
| UPC Code | 059184205046 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |