Watts Spacemaker Galvanized Steel Water Heater Earthquake Strap Kit - For Up To 120 Gallon Water Heaters - Bolts Directly To Wall Studs - Double Strapping System For Restraining Upper And Lower Portion Of Water Heater - Mfg #E-120
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31162310 |
| Manufacturer Part Number | E-120 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | MEXICO |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 10.3 in |
| Height | 2.0 in |
| Weight | 5.45 lb |
| Width | 13.1 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Watts |
| TAABAA | Yes |
| UPC Code | 090417250259 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |