Umbrella Base - Specifically Designed To Fit Under Any Grosfillex Table Or Large Round Resin Table - Must Be Filled With Water Or Sand To Weigh Approximately 35 Lbs For Stability - 21" Dia x 13"H - White
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 56101600 |
| Manufacturer Part Number | US602104 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 21.8 in |
| Height | 4.2 in |
| Weight | 6.0 lb |
| Width | 20.9 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | Yes |
| Brand | Grosfillex |
| FOB | Yes |
| UPC Code | 014306123448 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |