TurboTorch "RO" Oxygen Regulator - Rear Inlet With Suitable CGA Cylinder Connections - Specially Compounded Diaphragm And Seat Material - 1-1/2" Gauges - Mfg #221-05FP
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40142201 |
| Manufacturer Part Number | 221-05FP |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 5.0 in |
| Height | 9.2 in |
| Weight | 2.75 lb |
| Width | 7.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Turbo Torch |
| TAABAA | Yes |
| UPC Code | 716352013437 |
| Manufacturer Name | turbo-torch |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |