Three-Light Vanity Fixture - Chrome - Frosted Ribbed Glass - 7-3/4H x 16-1/2W x 9"D - Use 100W Max Medium Base Bulbs (Not Included)
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39111536 |
| Manufacturer Part Number | 322353 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Chrome |
| Fixture Color/Finish | Chrome |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Light Output In Watts | 100 W |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth (In) (2) | 9.00 in |
| Height (In) (2) | 7.75 in |
| Width (In) | 16.50 in |
| Depth | 11.4 in |
| Height | 7.5 in |
| Weight | 5.25 lb |
| Width | 11.2 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Seasons |
| TAABAA | No |
| Light Bulb Base | Medium |
| Number Of Lights | 3 |
| Bulb Type | Incandescent |
| UPC Code | 046335837300 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |