Three-Light Pendant Fixture - Brushed Nickel - Alabaster-Style Glass - 20" Diameter x 23"H - 36" Chain Length - 86" Wire Length - Use 60W Max Medium Base Bulbs (Not Included) - Use 315130 Replacement Lens
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39111522 |
| Manufacturer Part Number | 321220 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Nickel |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Maximum Wattage Per Bulb | 60 W |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 21.0 in |
| Height | 7.0 in |
| Weight | 10.3 lb |
| Width | 21.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Bulb Type | Incandescent |
| Number Of Lights | 3 |
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| Light Bulb Base | Medium |
| FOB | No |
| UPC Code | 098197334596 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |