Terminal Lock - Brass Compressor Stake-On Kit - 10 Gauge - 3 Wire
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 46171500 |
| Manufacturer Part Number | TLC-3-10 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 5.5 in |
| Height | 0.8 in |
| Weight | 0.7 lb |
| Width | 7.4 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | Yes |
| Brand | Mars |
| Application Method | Terminal Lock - Brass Compressor Stake - On Kit - 10 Gauge - 3 Wire |
| UPC Code | 685744863885 |
| Application | Helps Control Rust Within An Evaporative Cooler |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |