Philips 25 Watt T10 Clear Tubular Bulb - 120/130 Volt - Medium Base - 260 Lumens - 1,000 Average Hour Life - Mfg #25T10 120-130V
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39101612 |
| Manufacturer Part Number | 138131 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Clear |
| Specifications | |
|---|---|
| Wattage | 25 W |
| Made in the USA | No |
| Lumens | 260 lm |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Light Bulb Shape | T10 |
| Depth | 1.4 in |
| Height | 5.3 in |
| Weight | 0.2 lb |
| Width | 1.4 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Philips |
| TAABAA | No |
| Light Bulb Base | Medium |
| Rated Life (Hours) | 1,000 h |
| FOB | No |
| UPC Code | 046677373948 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |