Symmons TempControl Cartridge - Replacement Cartridge For 5-200, 6-200 And 7-200 Series Valves - With Stainless Steel Piston And Thermal Motor - Mfg #7-200NW
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181800 |
| Manufacturer Part Number | 7-200NW |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 4.5 in |
| Height | 4.7 in |
| Weight | 5.1 lb |
| Width | 11.2 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Symmons |
| TAABAA | Yes |
| Application | Tub/Shower |
| Fits Faucet Brand | Symmons Industries Inc. |
| UPC Code | 671256388404 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |