Sunbeam Classic Motion Smart Auto-Off Steam Iron - Safety Storage Strip - Position-Sensing Auto Shutoff: Iron Shuts Off In 30 Seconds If Motionless In Ironing Position, In 15 Minutes If Upright - Steam Lever - Push Button For Spray Mist - Push Button For Shot Of Steam - Chrome Skirt - Drip-Free System - Nonstick, Rust Resistant, Aluminum Alloy Soleplate - Self-Cleaning - Easy-View Water Reservoir With Fill Cap - 12', 360 Swivel Cord - Fits All Organizers - 2-Year Hospitality Warranty - Black - Mfg #3018-099
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 52141603 |
| Manufacturer Part Number | 3018-099 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 5.6 in |
| Height | 5.9 in |
| Weight | 4.3 lb |
| Width | 11.3 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | No |
| Brand | Sunbeam |
| UPC Code | 027045702041 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |