Stainless Steel Recessed Soap Holder - 5-1/4 x 5-1/4 x 2" Rough-In
- Constructed of stainless steel material
- mounting hardware included
- Detailed instructions included for easy installation
- Bright stainless steel finish
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181601 |
| Manufacturer Part Number | 5566 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Color / Finish | Bright Stainless |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Width (In) | 6.38 in |
| Length (In) (2) | 6.38 in |
| Shape | Rectangle |
| Depth | 6.5 in |
| Height | 3.3 in |
| Weight | 1.0 lb |
| Width | 6.7 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | No |
| Brand | HRP |
| Package Quantity | 1 |
| UPC Code | 079171556609 |
| Package Contents | Item And Fasteners |
| Supplier Product Name | Century Recessed Soap or Tumbler Holder |
| FOB | No |
| Manufacturer Name | Liberty Hardware |
| Manufacturer Model No | 5566 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| UL Listed | No |
| GSA Approved | No |