Sioux Chief TurboVent Air Admittance Valve - A Convenient Solution For Drainage Venting Applications - Actuating Device Within The Unit Spins With Each Activation, Keeping The Seal Free Of Dust And Debris - 2" MIP Threads - Mfg #250-122PB
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40141600 |
| Manufacturer Part Number | 250-122PB |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 2.13 in |
| Height | 2.69 in |
| Weight | 0.11 lb |
| Width | 2.69 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Sioux Chief |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| UL Listed | No |
| GSA Approved | No |