Roller Shade Bracket "Pkg Of 2" - Inside Or Outside Mount - Silver - Heavy-Duty - Universal
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31162500 |
| Manufacturer Part Number | LRSUNVBRACKETD |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Material | Metal |
| Color / Finish | Silver |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 2.2 in |
| Height | 0.8 in |
| Weight | 0.15 lb |
| Width | 1.4 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Kirsch |
| Blind & Shade Hardware Type | Drapery |
| Package Quantity | 2 |
| TAABAA | No |
| Package Contents | 1 |
| UPC Code | 027088837748 |
| Brackets & Supports Type | Window Shade Bracket |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |