Discontinued
Seasons Adapter For Two Handle Faucets - Also Fits Glacier Bay Faucets
- Solid brass material.
- Adapter between handle and cartridge.
- For two handle lavatory .
- Universal replacement part.
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181700 |
| Manufacturer Part Number | 446413.00 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 0.7 in |
| Height | 0.7 in |
| Weight | 0.05 lb |
| Width | 1.2 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Faucet Category | Universal |
| Brand | Seasons |
| TAABAA | No |
| Supplier Product Name | Stop Set |
| FOB | No |
| UPC Code | 019934055468 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |