- 32" Seasons® LED Flush Ceiling Fixture
- 40 Watt
- 120 Volt
- Satin Nickel
- White Acrylic Lens
- 32-1/2L x 18W x 4-3/4"D
- 50,000Average Hour Life
- Non-Dimmable
- Replaces Two 32W Circline Fluorescent
- 3,000 Lumens
- Integrated LED Array Included
- 3,000 Kelvin
- Mfg #3200LEDB-35
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39111500 |
| Manufacturer Part Number | 326883 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Nickel |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 20.13 in |
| Height | 35.0 in |
| Weight | 11.31 lb |
| Width | 5.75 in |
| Product Features | |
|---|---|
| UPC Code | 046335976948 |
| Bulb Type | Integrated LED |
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| Light Bulb Base | Integrated LED |
| Light Mounting Type | Flushmount |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |