Save Our Planet: A Towel On The Rack Means I Will Use Again, A Towel On The Floor Means Please Replace Hanging Sign "Pkg Of 50" - 3-5/16W x 7-3/4"H - White Plastic With Green Print - Hanging Sign
- Dear Guest, Every day millions of gallons of water are used to wash towels that have only been used once. you make the choice
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 55121718 |
| Manufacturer Part Number | 1183-ow-hds |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 3.6 in |
| Height | 1.1 in |
| Weight | 1.3 lb |
| Width | 7.7 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| Supplier Product Name | Towel Water Conservation Hanger |
| TAABAA | Yes |
| UPC Code | 029069000844 |
| Manufacturer Model No | 1183-OW-HDS |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |