RYOBI® 2.6 Amp 5 Random Orbital Sander - Includes Sander, Sandpaper And Dust Bag - 12,500 Orbits Per Minute For Fast, Smooth Sanding - Molded Handle Offers A Comfortable And Secure Grip For Easy Use - MFG # RS290G
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 47121808 |
| Manufacturer Part Number | RS290G |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | MEXICO |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 6.5 in |
| Height | 5.88 in |
| Weight | 3.6 lb |
| Width | 9.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Ryobi |
| UPC Code | 885911136952 |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |