Rubbermaid Janitor Cart - 38H x 29W x 20-1/8"D - Built-In Accessory Holders - Nonmarking Casters - 8" Wheel Diameter - Durable Construction - Includes 25 Gallon Zippered Vinyl Bag - Use With 127169 Replacement Bag - Mfg #6173-88
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 47121501 |
| Manufacturer Part Number | 6173-88 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 34.8 in |
| Height | 23.3 in |
| Weight | 69.0 lb |
| Width | 12.2 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Rubbermaid |
| TAABAA | Yes |
| FOB | Yes |
| UPC Code | 086876154078 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |