Replacement For Moen Hot/Cold Stem For Roman Tub - 2-5/8" Length
- Easy To Install
- Stem made for Moen
- Tub/Shower valve
- Engineered to OEM specifications.
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181800 |
| Manufacturer Part Number | 470351.00 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | TAIWAN |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 0.0 in |
| Height | 0.0 in |
| Weight | 0.77 lb |
| Width | 0.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| Package Quantity | 1 |
| Faucet Category | Roman Tub |
| Repair Part Type | Stem |
| TAABAA | Yes |
| Fits Faucet Brand | Moen |
| Supplier Product Name | Stem |
| FOB | No |
| Manufacturer Model No | ST1902 B |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |