Replacement For Moen Chateau Faucet Handle Housing - Chrome Finish
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181800 |
| Manufacturer Part Number | 469351.00 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Material | Metal |
| Faucet Handle Material | Metal |
| Color / Finish | Chrome |
| Faucet Material | Plastic |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | TAIWAN |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Width (In) | 1.00 in |
| Height (In) (2) | 1.75 in |
| Depth | 1.8 in |
| Height | 1.8 in |
| Weight | 0.08 lb |
| Width | 1.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| UPC Code | 091712483670 |
| TAABAA | Yes |
| Brand | HRP |
| Faucet Category | Lavatory |
| Fits Faucet Brand | Moen |
| Package Contents | 1 Hub |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |