Discontinued
Replacement For Kohler Trend Hot Stem - Chrome Bonnet With Brass Stem - 1-5/16" Length
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181800 |
| Manufacturer Part Number | 455751.00 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | TAIWAN |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 1.5 in |
| Height | 1.0 in |
| Weight | 0.15 lb |
| Width | 1.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Fits Faucet Brand | Kohler |
| Brand | HRP |
| Repair Part Type | Stem |
| Type | Brass Stem |
| TAABAA | Yes |
| Package Quantity | 1 |
| UPC Code | 039166074396 |
| Faucet Category | Lavatory |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |