Replacement For American Standard Colony Shower Diverter Stem - 5-13/16" Length
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181800 |
| Manufacturer Part Number | 407514.00 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | TAIWAN |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 5.9 in |
| Height | 0.9 in |
| Weight | 0.65 lb |
| Width | 0.9 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Application | Tub/Shower |
| Faucet Stem Type | Shower |
| Brand | HRP |
| Package Quantity | 1 |
| TAABAA | Yes |
| Type | Diverter |
| Fits Faucet Brand | American Standard |
| Repair Part Type | Stem |
| Faucet Category | Tub & Shower |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |