Replacement Fan Circuit Board For Carrier - Direct OEM Replacement Control For Circulating Fans In Heat Pumps, Air Conditioning And Other Forced-Air Systems - Replaces Carrier HH84AA020; Bryant 302-075-302; CESC-110018; Bryant 394GAW024050 - Mfg #ICM271
- Dual function fan delay timer OFF delay purges ducts of residual air ON delay allows air to reach the proper comfort level prior to energizing fan Input voltage: 18 to 30VAC
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 32101502 |
| Manufacturer Part Number | 222659 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 6.2 in |
| Height | 1.8 in |
| Weight | 0.45 lb |
| Width | 8.2 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| TAABAA | Yes |
| Supplier Product Name | ICM271C Fan Control Center |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |