Replacement Automatic Icemaker Kit - Replaces Admiral #626627, Amana #D7030814, D7824701, D7824702 And R0156806, Frigidaire, Gibson, Kelvinator, Tappan, Westinghouse #1K-8-M1 Style Units, And Whirlpool #4211173 And 4317943
- Includes two wiring harnesses
- Has two metal clips
- Used on whirlpool refrigerators
- White plastic
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 52141506 |
| Manufacturer Part Number | 285196 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White |
| Material | Plastic |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 5.5 in |
| Height | 5.7 in |
| Weight | 4.45 lb |
| Width | 11.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Supco |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| Supplier Product Name | Ice Maker |
| UPC Code | 687152196142 |
| Manufacturer Model No | ER4317943 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |