Refrigerator Compressor Start Pack - Replaces Relay And Overload And Provides A Boost For Hard Start And Unbalanced Systems - Prewired Terminals For Easy Installation - 120 Volt - 1/12 Thru 1/5 HP
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40151800 |
| Manufacturer Part Number | 206555 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Black Plastic |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Height (In) (2) | 5.00 in |
| Depth | 3.4 in |
| Height | 2.0 in |
| Weight | 0.65 lb |
| Width | 5.2 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | No |
| UPC Code | 895650001329 |
| Brand | HRP |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |