Sylvania 65W R-30 Flood Bulb "Pkg Of 24" - 130 Volt - Medium Base - 770 Candlepower - 620 lumens - 2,000 Average Hour Life - 3-3/4" Diameter - Interior Use Only - Mfg #65BR30/FL 130V
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39101612 |
| Manufacturer Part Number | 13129 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Wattage | 65 W |
| Lumens | 620 lm |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Light Bulb Shape | BR30 |
| Depth | 11.6 in |
| Height | 11.6 in |
| Weight | 5.85 lb |
| Width | 15.1 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Beam Spread (Deg) | Flood |
| Brand | Sylvania |
| TAABAA | Yes |
| Light Bulb Base | Medium |
| Rated Life (Hours) | 2,000 h |
| UPC Code | 046135131295 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |