Pfister O-Ring - Fits Pfister 35 Series New Style Spout - Use With 421260 - Mfg #950-635
- Aftermarket
- For use with 35 series kitchen faucet
- Rubber composition
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31401503 |
| Manufacturer Part Number | 9506350 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | None |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 1.0 in |
| Height | 0.1 in |
| Weight | 0.1 lb |
| Width | 1.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Pfister |
| TAABAA | No |
| Faucet Washer Type | O-Ring |
| Package Contents | 1 |
| Repair Part Type | O-Ring |
| Fits Faucet Brand | Price Pfister |
| Supplier Product Name | O-Ring |
| FOB | No |
| Manufacturer Name | Price Pfister |
| Manufacturer Model No | 950-6350 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |