Aftermarket Replacement For Price Pfister 910-382 - Old Style Diverter Tub-Shower Stem - 5-11/16" Length
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181800 |
| Manufacturer Part Number | 479700.00 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Brass |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | TAIWAN |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 1.4 in |
| Height | 1.4 in |
| Weight | 0.9 lb |
| Width | 5.7 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| Repair Part Type | Diverter |
| TAABAA | Yes |
| Application | Tub/Shower |
| UPC Code | 039166102143 |
| Faucet Category | Tub & Shower |
| Fits Faucet Brand | Price Pfister |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |