Replacement For Price Pfister item 910-013
Hot/Cold Shower Stem - 4-3/8" Length
- Easy To Install
- For Price Pfister
- For Tub/Shower applications
- Includes Hot/Cold application
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181800 |
| Manufacturer Part Number | 479306.00 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | TAIWAN |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 0.0 in |
| Height | 0.0 in |
| Weight | 0.77 lb |
| Width | 0.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| Package Quantity | 1 |
| UPC Code | 039166075874 |
| Faucet Category | Tub & Shower |
| Repair Part Type | Stem |
| Fits Faucet Brand | Price Pfister |
| TAABAA | Yes |
| Supplier Product Name | Price Pfister Tub/Shower Stem |
| FOB | No |
| Manufacturer Model No | ST2874 B |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |