Pfister Plastic Pop-Up Plug - 3-5/8" Length - Chrome Finish - Mfg #972-691A
- Authentic Manufacturer Part
- Fits Price Pfister Faucets
- Replacement part
- Lifetime Pforever Warranty Covers Finish and Function For Life
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181605 |
| Manufacturer Part Number | 972023A |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Color / Finish | Chrome |
| Drain/Stop Material | Plastic |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | MEXICO |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Size (2) | 2 |
| Depth | 3.8 in |
| Height | 1.3 in |
| Weight | 0.1 lb |
| Width | 1.3 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Pfister |
| TAABAA | Yes |
| UPC Code | 038877480410 |
| Faucet Category | Other |
| Supplier Product Name | Plastic Pop-Up Plug |
| FOB | No |
| Manufacturer Name | Price Pfister |
| Manufacturer Model No | 972-691A |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |