Discontinued
Pfister Pfirst Series Cal Green Single Handle Kitchen Faucet With In-Deck Spray - Chrome Finish - Ceramic Disc Function - 1.8 GPM @ 60 PSI - Mfg #G134-6000
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181700 |
| Manufacturer Part Number | G134-6000 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Faucet Handle Material | Metal |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 15.5 in |
| Height | 2.1 in |
| Weight | 4.5 lb |
| Width | 12.9 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Pfister |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |