Pfister Ceramic Cartridge - Fits 34 Series Kitchen Faucets And 42 Series Bath Faucets - 2-1/2" Length - Mfg #974-0350
- Authentic Manufacturer Part
- Fits Price Pfister Faucets
- Replacement part
- Lifetime Pforever Warranty Covers Finish and Function For Life
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181800 |
| Manufacturer Part Number | 9740350 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Material | Ceramic |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 1.5 in |
| Height | 1.5 in |
| Weight | 0.2 lb |
| Width | 2.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Application | Faucet |
| Package Quantity | 1 |
| Brand | Pfister |
| TAABAA | No |
| Type | Ceramic cartridge |
| Fits Faucet Brand | Price Pfister |
| Package Contents | 1 |
| Supplier Product Name | Ceramic Cartridge |
| FOB | No |
| Manufacturer Name | Price Pfister |
| Manufacturer Model No | 974-0350 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |