Passive Infrared Wall Switch Vacancy Sensor
- Sensor Switch WSX Wall Switch Occupancy Sensor
- White
- Passive Infrared
- Vacancy Only
- 120/277 VAC
- Low-Profile
- Soft-Click Buttons
- Small Motion Detection Up To 20'
- Mfg #WSX VA WH
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39122200 |
| Manufacturer Part Number | WSX VA WH |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 1.5 in |
| Height | 4.2 in |
| Weight | 0.31 lb |
| Width | 1.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Sensor Switch |
| UPC Code | 820476191305 |
| Programmable | Yes |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |