Neoperl Small Female Aerator "Pkg Of 6" - 3/4"-27 - Chrome-Plated Brass - Standard Flow: 1.8 GPM @ 60 PSI - Fits Pfister 35 Series Kitchen Faucets
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181802 |
| Manufacturer Part Number | 5100903 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 0.9 in |
| Height | 4.8 in |
| Weight | 0.3 lb |
| Width | 0.9 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Neoperl |
| TAABAA | Yes |
| UPC Code | 8359141573 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| ADA Compliant | Yes |
| GSA Approved | Yes |
| OSHA Safety Listing | No |
| UL Listed | No |