Moldex Airwave Disposable Respirator With Smart-Strap "Box Of 10" - Easy-Breathing Wave Design - Airflow Comparable To Valved Respirators - Dura-Mesh Shell - Molded Nose Bridge With Soft Foam Cushion - Meets ANSI/ISEA, NIOSH Approved - Mfg #4600
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 46182005 |
| Manufacturer Part Number | 4600 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 5.0 in |
| Height | 9.0 in |
| Weight | 0.75 lb |
| Width | 5.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Moldex |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |