3-Shelf Linen Cart With Mesh Cover - 51-1/4H x 42W x 20"D - 1-1/4" PVC Pipe - 32L x 20"W Shelves - 12" Shelf Spacing - 100 Lb Carrying Capacity Per Shelf - Royal Blue Removable Mesh Cover - 3" Rear Locking Heavy-Duty Casters - Made In USA
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 24101643 |
| Manufacturer Part Number | 332-3C-RB |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White And Blue |
| Material | PVC And Mesh |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Capacity | 100 Lbs |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 20.0 in |
| Height | 38.0 in |
| Weight | 44.0 lb |
| Width | 18.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | Yes |
| Brand | MJM |
| Number Of Shelves | 3 |
| FOB | Yes |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |