Master Lock#1 Steel Laminated Padlock - Keyed Different - 1-3/4" Width - 5/16" Diameter Hardened Shackle - 15/16" Shackle Height - 4-Pin Cylinder - Master 1K Keyway - Includes 2 Keys - Use 886150 Key Blank
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 46171501 |
| Manufacturer Part Number | 1 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Finish | Laminated |
| Material | Steel |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | MEXICO |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 2.7 in |
| Height | 1.1 in |
| Weight | 0.9 lb |
| Width | 1.9 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Master Lock |
| TAABAA | Yes |
| Keyed Alike | Different |
| UPC Code | 071649300103 |
| Type | #1 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |