- Martex® Millennium Fresh White 250 Thread Count Collection Pillowcase
- Pillowcase
- 44 x 36"
- Standard
- 60% Cotton/40% Polyester
- 3" Hem
- Bright White
- Mfg #1A37109
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 52121512 |
| Manufacturer Part Number | 1A37109 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | BAHRAIN |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Dimensions | 42 x 36" |
| Size | Standard |
| Depth | 12.1 in |
| Height | 9.9 in |
| Weight | 25.35 lb |
| Width | 18.6 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Patrician |
| TAABAA | Yes |
| Type | Pillowcase |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |