Left-Hand Drawer Roller "Pkg Of 4"
- Roller On Left-Hand Side As Viewed From Rear Of Drawer
- Roller Keeps Drawer In Alignment
- Use With Monorail Drawer Track Systems
- Package Of 4
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31162702 |
| Manufacturer Part Number | 802550 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Mill |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Size (2) | 2.0625 |
| Depth | 3.5 in |
| Height | 1.3 in |
| Weight | 0.5 lb |
| Width | 3.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| UPC Code | 749694984639 |
| TAABAA | No |
| Drawer Hardware Category | Roller |
| Supplier Product Name | 2-1/16 In. Metal Back Plate Left-Hand Drawer Roller Guide 4 Pack |
| FOB | No |
| Manufacturer Model No | 98463 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |