Keyed Knobset Lockout Device - Gray Die-Cast Zinc - Keyed Alike
- Diecast Construction
- Gray finish
- Prevents knob from turning
- Easy To Install
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 46171511 |
| Manufacturer Part Number | 889065 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Gray |
| Material | Diecast |
| Door Lock Finish | Satin Chrome |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Projection (In) | 0.00 in |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 2.7 in |
| Height | 2.4 in |
| Weight | 0.9 lb |
| Width | 4.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | No |
| Style | Knob Set Lock Out |
| Brand | HRP |
| Package Quantity | 1 |
| UPC Code | 049793390189 |
| Type | Knob Set Lock Out |
| Number Of Cylinders | 1 |
| FOB | No |
| Biometric | No |
| Commercial/Residential | Residential |
| Door Handing | Universal |
| Door Lock Function | Entrance |
| Door Lock Style | Knob |
| Electronic (2) | No |
| Keyed Only | Yes |
| Supplier Product Name | Gray Knob Lockout Device |
| Manufacturer Model No | 889065 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |