Replacement Deluxe 3" Twin Wheel Caster Set "Pkg Of 4" - Made In USA
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31162701 |
| Manufacturer Part Number | SC CSTRSET DLX |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Rust-Proof, Deluxe |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Size (2) | 3" |
| Wheel Size | 3" |
| Depth | 8.9 in |
| Height | 2.9 in |
| Weight | 4.0 lb |
| Width | 14.1 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Package Contents | 4 |
| Package Quantity | 4 |
| Brand | IPU |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| ADA Approved | No |
| UL Listed | No |