**Extended Fulfillment**
Deluxe Shower Chair - Royal Blue Mesh - 350 Lb Weight Capacity - 41H x 25W x 22"D - 21" Between Arms - Open Front Soft Seat - Extra Support Backrest - 4" Heavy-Duty Casters (Two Locking, Two Non-Locking) - Made In USA
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 42211610 |
| Manufacturer Part Number | VLOF9200MS-13 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 22.0 in |
| Height | 41.0 in |
| Weight | 42.0 lb |
| Width | 22.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | IPU |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |