Hyde Dust-Free Drywall Hand Sanding Kit - Easy-Clamp System For Loading Sanding Screens - Includes 6' Non-Clogging Vacuum Hose, Hose Coupling Adapters And Swivel Hose Adapters - For Use With Commercial Type Vacuum Cleaner
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 27113201 |
| Manufacturer Part Number | O9165 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CANADA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 7.9 in |
| Height | 3.3 in |
| Weight | 2.4 lb |
| Width | 16.9 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Hyde |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| UPC Code | 079423091650 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |