Hollywood Bed Heavy-Duty Rollaway Bed - Twin Size - 39" Wide - Innerspring Mattress - Automatic Leg Opening - Extra-Large 5" Rubber Wheels - Rounded Corners, Firmly Braced - Mfg #955 39SPG
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 42191800 |
| Manufacturer Part Number | 955 39"SPG |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 18.0 in |
| Height | 39.5 in |
| Weight | 50.0 lb |
| Width | 44.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | Yes |
| Brand | Hollywood Bed |
| FOB | Yes |
| UPC Code | 783959955927 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |